18 stycznia, 2022

Galaxies-SF

Poradnik o zdrowiu

Cukrzyca a potencja

Zaburzenia erekcji wśród mężczyzn, są jedną z najczęściej stawianych diagnoz na świecie. Zwykle przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele. Wymienia się między innymi długodziałający stres, niesprzyjające warunki w pracy, problemy w związku, a nawet nieodpowiednią dietę czy brak aktywności fizycznej. Nie mniej jednak, podłoże może być znacznie poważniejsze, a według badań, najczęściej zaburzenia erekcji dotykają diabetyków. W momencie w którym mężczyzna nie może stanąć na wysokości zadania, pojawia się wiele kompleksów i problemów na tle psychologicznym. Przecież od tego, dla większości z panów, zależy ich męskość. Dowiedzmy się zatem, dlaczego cukrzyca, wpływa na męską potencję.

Diabetycy i zaburzenia erekcji

Cukrzyca jest niezwykle podstępną chorobą i często przez wiele lat, nie daje o sobie znać. Nie mniej jednak, jednym z objawów jej towarzyszących są właśnie zaburzenia erekcji. Światowa Organizacja Zdrowia- czyli dobrze nam znane WHO, definiuje te zaburzenia, jako niemożność osiągnięcia lub utrzymania pełnego wzwodu członka, na czas, który jest wymagany do odbycia pełnego stosunku seksualnego. Możemy powiedzieć nawet więcej, że częstotliwość występowania zaburzeń erekcji, w całej populacji to około 30%. Jeśli zaś chcemy przytoczyć dane statystyczne osób cierpiących na cukrzycę, śmiało można powiedzieć, że z zaburzeniami erekcji zmaga się aż 90% diabetyków. Co za tym idzie, u osób chorych na cukrzyce, u których dodatkowo występują zaburzenia erekcji, znacznie pogarsza się jakość życia. Jak już zostało wspomniane, niemożność osiągnięcia wzwodu jest dla mężczyzn niezwykle krępująca i powoduje wiele problemów natury psychicznej w tym nawet depresję czy zaburzenia lękowe. Nie sposób także pominąć problemów wynikających z natury społecznej. Panowie dotknięci tymi zaburzeniami częściej doświadczają rozpadów związku, a także unikają kontaktów międzyludzkich.

W jaki sposób cukrzyca wpływa na potencję?

Nie da się ukryć, że niezdiagnozowana i niekontrolowana przez lekarza specjalistę cukrzyca, może przysporzyć wielu problemów. W zasadzie można jednoznacznie stwierdzić, że cukrzyca i problemy z potencją, zawsze idą ze sobą w parze. Choć oba schorzenia mogą występować niezależnie od siebie, to ich współistnienie jest o wiele bardziej popularne. Dodatkowo, przy cukrzycy, może występować szereg innych czynników, które determinują jeszcze skuteczniej to, że diabetykom będą towarzyszyły zaburzenia erekcji. Zwykle profil diabetyka, który dodatkowo cierpi na zaburzenia erekcji, przedstawia się następująco:

  • jest to mężczyzna który ukończył 50 rok życia
  • zwykle jest on otyły i prowadzi siedzący tryb życia, a jego dieta bogata jest w posiłki o wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych i trans tłuszczów- najczęściej spożywa on fast foody, sery, tłuste mięsa, przekąski i nie stroni od słodyczy
  • jest nałogowym palaczem
  • nie odmawia alkoholu
  • zmaga się z zaburzeniami lipidowymi, a także rozwiniętą lub postępującą miażdżycą
  • zmaga się od wielu lat z nadciśnieniem tętniczym, a także zażywa leki z grupy beta blokerów starszej generacji
  • cierpi na stany depresyjne

Dodatkowo cukrzyca może powodować problemy z krążeniem, co również utrudni dopływ krwi do ciał jamistych prącia. Oznacza to, że osiągnięcie wzwodu będzie utrudnione, nawet w wyniku intensywnej stymulacji seksualnej. Dodatkowo cukrzyca wpływa niszczycielsko na naczynia krwionośne, w tym także te, które zaopatrują członek. Towarzyszące stany depresyjne, nie ułatwiają przełamania barier w kontaktach międzyludzkich. Co więcej, duże znaczenie może mieć także wiek cukrzyka, gdyż z wiekiem spada produkcja testosteronu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *