18 stycznia, 2022

Galaxies-SF

Poradnik o zdrowiu

Seks oralny a zdrowie

Seks oralny wywołuje sporo kontrowersji. Ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Miłość francuska może być niezwykle przyjemnym doświadczeniem, jednak należy pamiętać o tym, iż zgodę na taką formę uprawiania miłości powinny wyrazić obie strony. Wiele par decyduje się na seks oralny jako urozmaicenie klasycznego współżycia. Jaki jest wpływ seksu oralnego na zdrowie? Oto pełen pakiet informacji na temat miłości francuskiej. 

Czy seks oralny jest czymś złym?

Niektórzy uważają, iż seks oralny jest czymś złym z powodu zakorzenionych poglądów religijnych. Warto jednak wiedzieć o tym, iż tak naprawdę w seksie oralnym nie ma nic złego czy wulgarnego. Jest to po prostu jedna z form okazywania miłości oraz zaspokajania swoich potrzeb intymnych. Dodatkowo, warto wiedzieć o tym, iż tego rodzaju aktywność seksualna obu partnerom może zapewnić prawdziwą rozkosz oraz ogromną satysfakcję. Jeżeli przyjrzelibyśmy się różnym kulturom, to można zaobserwować, iż w każdej z nich uprawianie miłości francuskiej cieszy się naprawdę dużą popularnością.

Kto najczęściej uprawia seks oralny?

Badania prowadzone przez naukowców z całego świata wskazują, iż seks oralny cieszy się największą popularnością przede wszystkim wśród ludzi w młodym wieku. Zwłaszcza, gdy często zmieniają oni partnerów. Spora popularność tej formy uprawiania miłości jest uwarunkowana oczywiście strachem przed zajściem w ciążę. Nie ma zatem się co dziwić, że młodzi ludzie zamiast klasycznej penetracji preferują miłość francuską. Dodatkowym czynnikiem decydującym o wyborze fellatio jest spora wygoda. Dzięki oralnej stymulacji szybko następuje orgazm. Aby praktykować seks oralny, nie potrzeba też dużo miejsca.

Seks oralny – szkodliwe konsekwencje dla zdrowia

Bez względu na to, czy chodzi o cunnilingus, czy fellatio, według ekspertów z tej dziedziny seks oralny może być zagrożeniem tylko wtedy, gdy dana osoba posiada jakieś otwarte rany na ustach bądź w okolicach narządów płciowych. Dość duże ryzyko diagnozuje się także wtedy, gdy kobieta miesiączkuje. Wielu lekarzy mówi też o możliwości zakażenia się w trakcie uprawiania miłości francuskiej, gdy jeden z partnerów zaraził się syfilisem lub jakąś inną chorobą, którą przenosi się drogą płciową.

Seks oralny a rak

Czy uprawianie seksu oralnego może mieć wpływ na rozwój raka? Niestety tak. Według naukowców wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV, może powodować powstanie nowotworu krtani, gardła lub jamy ustnej. Oczywiście, wysuwanie stwierdzeń mówiących o tym, iż systematyczne uprawianie tej formy miłości w bezpośredni sposób doprowadzi do choroby nowotworowej jest całkowicie nieuprawnione. Tym bardziej, gdy jesteśmy w stałym związku i wiemy, iż nasz partner lub partnerka są w pełni zdrowi. Ryzyko zachorowania na raka w przypadku uprawiania seksu oralnego dotyczy tylko tych osób, które współżyją z bardzo różnymi, przypadkowymi osobami.

Dlaczego kobiety unikają seksu oralnego?

Wiele kobiet unika uprawiania miłości francuskiej. Niektóre uważają, iż jest to dla nich uwłaczające, dlatego preferują klasyczną penetrację. Warto wiedzieć, iż w przypadku, gdy partner na co dzień okazuje swojej kobiecie mnóstwo miłości oraz stosuje inne pozycje seksualne, całkowite odmawianie mu seksu oralnego nie jest niczym dobrym. Mężczyzna powinien jednak okazać swojej partnerce cierpliwość. Kobiety dość późno otwierają się przed mężczyznami ze wszystkimi swoimi sferami intymnymi. Dodatkową przeszkodą w uprawianiu seksu oralnego mogą być bardzo złe wspomnienia kobiety z przeszłości. Wtedy przekonanie jej do zmiany nastawienia może być bardzo trudne. Pomocna może okazać się psychoterapia lub konsultacja psychologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *