18 stycznia, 2022

Galaxies-SF

Poradnik o zdrowiu

Jak nadwaga może zrujnować nasze życie seksualne?

Kilka dodatkowych kilogramów, zwykle staje się uciążliwe, a my- zarówno kobiety jak i mężczyźni- szybko przechodzimy na różnego rodzaju diety, a także poświęcamy się treningom, by jak najszybciej się z tym problemem uporać. Nie mniej jednak, zdarza się, że całkowicie tracimy kontrolę nad swoją wagą, w efekcie czego dodatkowych kilogramów stale przybywa, co prowadzi do otyłości. Jest to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim natury zdrowotnej. Nadmierna masa ciała, nie tylko sprzyja rozwojowi wielu chorób, ale także ma destrukcyjny wpływ na sprawność seksualną. Osoby z otyłością nie tylko odczuwają wyraźny spadek libido, ale także mogą spodziewać się problemów z płodnością. Jak więc nadwaga może zrujnować nasze życie seksualne?

Nadwaga obniża libido

Zacznijmy od tego, że nadwaga to powód wielu kompleksów. Okazuje się, że nasze ciało nie wygląda tak, jakbyśmy tego oczekiwali, co może być głównym powodem utraty zainteresowania seksem. Niepewność siebie, a także obawa przed reakcją ze strony partnera lub partnerki, odnośnie tego jak prezentuje się nasze ciało, może skutecznie zniechęcić nas do współżycia. Sytuacje intymne u osób z nadwagą, powodują dyskomfort i krępację. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kobiet, których ciało podatne jest na występowanie cellulitu, a także rozstępów, które znacznie obniżają pewność siebie. Bez względu jednak na płeć, nadmierne kilogramy sprawiają, że libido spada praktycznie do zera.

Otyłość sprawia, że czujemy się ciągle zmęczeni i ospali, a także brakuje nam energii. Wymienione czynniki, znacznie redukują ochotę na seks, co nie jednokrotnie, jest także potęgowane przez silną ekspozycję na czynniki stresogenne. Nie sposób także pominąć, że nadwaga doprowadza do wielu różnych schorzeń jak np.: cukrzyca, czy zaburzenia hormonalne. Szczególnie wahania w obrębie hormonów, mogą mieć destrukcyjny wpływ na nasze życie seksualne. U mężczyzn z nadwagą, obserwuje się widoczny spadek testosteronu, czyli hormonu, który odpowiada za właściwy popęd seksualny, a także podniecenie i pożądanie, wraz z możliwością osiągnięcia zadowalającej erekcji.

W przypadku kobiet, mogą pojawić się schorzenia takie jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze, które również doprowadzą do spadku popędu seksualnego. Nadprogramowe kilogramy, przyczynią się więc nie tylko do spadku libido, ale także do utraty pełnej sprawności seksualnej. W efekcie czego, nasze życie w sypialni, może całkowicie przestać istnieć.

Negatywny wpływ nadwagi na erekcję

Jak już zostało to wspomniane, nadwaga przyczynia się do powstawania problemów z erekcją, co w przypadku mężczyzn, jest zwykle dość krępującym i niewygodnym problemem. Zaburzenia erekcji to nic innego jak niemożliwość utrzymania wzwodu, który konieczny jest do odbycia stosunku płciowego, a także z całkowitym zanikiem możliwości jego uzyskania. Problem ten, u mężczyzn może całkowicie zniwelować popęd seksualny, a co więcej negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne. Nadwaga, nie sprzyja osiągnięciu pożądanej erekcji, przez:

  • utrudniony lub przyblokowany przepływ krwi w naczyniach, zajmujących się dostarczeniem odpowiedniej ilości krwi do penisa

  • zmian miażdżycowych, które mogą obejmować naczynia krwionośne członka

  • znaczącym spadku hormonu, jakim jest testosteron, który odpowiada za popęd seksualny i umożliwia osiągnięcie wzwodu

  • rozpoczęcie produkcji żeńskich hormonów płciowych, ze względu na zbyt wysoki poziom tkanki tłuszczowej

  • pojawienie się stanów zapalnych i infekcji w obrębie narządów płciowych

Nie da się ukryć także, że otyłość brzuszna, która dotyka głównie mężczyzn, znacznie utrudnia także odbycie pełnego stosunku płciowego, a w efekcie czego, problemy z erekcją mogą się nasilić.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem aptekakamagra.pl, który oferuje środki na zaburzenia erekcji typu Viagra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *