18 stycznia, 2022

Galaxies-SF

Poradnik o zdrowiu

Dlaczego kobieta może nie chcieć seksu?

Mówiąc wprost: Tobie ”się chce”, zaś partnerka wciąż odmawia… Sytuacja przykra tak samo dla Ciebie, jak i zapewne dla partnerki. Zamiast czuć żal i żywić pretensję, to warto znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, tym bardziej, iż niechęć kobiety do seksu nie zawsze stoi po jej stronie. Poznaj kilka możliwych przyczyn, które utrudniają podjęcie aktywności seksualnej przez kobietę lub ujawniają niechęć w trakcie seksu.

Cykl menstruacyjny

Szowinistyczne ”zachowujesz się jak przed okresem” stanowić może istotę problemu. Wahania hormonalne, naturalne dla cyklu menstruacyjnego, regulują także poziom libido. Znacznie większa chęć na igraszki kobieta ma w okolicach owulacji, zaś samo krwawienie może skutecznie zniechęcić do seksu.

Lęk przed ciążą, chorobami

Lęk przed nieplanowaną ciążą dotyczy zwłaszcza młodych kobiet oraz pań, którym sytuacja życiowa nie pozwala na zostanie matką. Równie nieprzyjemne i trudne do rozwiązania mogą konsekwencja zakażenia chorobą weneryczną. Stałych partnerów ten ostatni problem rzadko dotyczy, jednak stanowi ryzyko, którego kobieta nie chce podejmować.

Traumatyczny poród

Konsekwencja współżycia jest ciąża, którą to zazwyczaj wieńczy poród. Choć stawia się go jako najpiękniejszy moment w życiu, to niejednokrotnie także jest przykładem najtrudniejszego, zwłaszcza pod względem fizycznym przeżycia. Bol, krew, pot, łzy, ogromny wysiłek, które towarzyszą aktowi narodzin, bywają nie do zaakceptowania dla niektórych kobiet.

Choroby współtowarzyszące

Niedoczynność tarczycy, cukrzyca, nowotwory oraz inne choroby mają niechlubna zdolność do obniżania poziomu libido. Może zatem zdarzyć się tak, iż kobieta, choć w istocie pragnie Cię, to brak homeostazy w obrębie hormonów skutecznie zniechęca do igraszek. Brak chęci na seks niech stanie się jednak kwestią do sprawdzenia stanu zdrowia.

Nieatrakcyjna dla siebie

Mniej albo bardziej zasadne kompleksy na punkcie byt małych lub obwiśniętych po karmieniu piersi, rozluźnionej waginy, większych obwodów potrafią skutecznie pozbawić chęci do pokazania się partnerowi. Własna niska samoocena zmienia się z czasem we wstyd, bo ”w końcu skoro nie podoba się sobie, to na pewno jemu też nie”.

Nieatrakcyjna dla partnera

Tutaj pojawia się kwestia Twojego stosunku do partnerki. Bo czy nie zdarzyło się przypadkiem, że usłyszała kilka nieprzyjemnych słów na temat fizyczności czy umiejętności? Musisz też wiedzieć, że gra wstępna w przypadku kobiety trwa niemal bezustannie i istotne jest tu traktowanie kobiety w sposób godny i pełen szacunku.

Stosunek do ukochanej

Pamiętaj, że u facetów wytrysk i orgazm to niemalże jedno i właściwie każdy stosunek kończy się ejakulacja i osiągnięciem satysfakcji. Kobieta nie zawsze odczuwa orgazm i jest to jak najbardziej naturalne, jednak nie jest to powód do traktowania po macoszemu jej potrzeb i sprowadzania do rangi osoby do zadowalającej jedynie mężczyzny.

Brak komunikacji

A może problem tkwi w tym, że Wasza relacja nie należy do zbyt bliskich? Braterstwo dusz, otwartość na tzw. tematy tabu i szczerość w komunikowaniu potrzeb zdecydowanie sprzyja. Brak oporów w tej kwestii pozwala na szybkie rozwiązanie problemu – przeciwny przypadek może być początkiem końca związku.

Problemy z potencją

Impotencja, tudzież inne męskie przypadłości to dla faceta ciężki temat, na którym cierpi nie tylko męskie ego. Udawanie, iż problem nie istnieje albo celowe unikanie bliskości odpycha kobietę, i to zarówno pod względem seksu, ale także urażonej dumy. Skup się na swoim zdrowiu, bo by kobieta chciała seksu, musi też mieć go z kim uprawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *